Bussiga sõit Viljandimaa avalikel liinidel

Ühiskaart
*Viljandimaa sõidukaart

Viljandimaa maaliinidel tuleb bussi siseneda esiuksest ja sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse. Kui reisijal ei ole elektroonilist sõidukaarti, siis väljastab bussijuht paberist pileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Linnalähedal sõitvatel liinidel nr 2, 3, 6, 7, 8, 9, ja 10 tuleb bussi sisenedes sõit validaatoris registreerida. Linnalähiliinidel ei pea bussijuhti sihtpeatusest teavitama. Linnalähedal sõitvates bussides  paberist piletit ei väljastata.

Sõit maksab 0 eurot.

Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit  loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 20 eurot.

Viljandimaa sõidukaart
Viljandimaa sõidukaardiga saad tasuta sõita kõikide Viljandimaa avaliku liinivõrgu bussidega. Sinu sõidukaart on anonüümne (see ei ole isiksustatud).
Kaart on ristkasutatav. Seda saab kasutada tasuta sõitmiseks Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal (va Tartu linn), Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja Läänemaal. Kaarti saab kasutada Tallinna linna, Tartu linna, Narva linna, Rakvere linna ja Pärnumaa ühistranspordi pileti ostmisel. Võimalik on kaarti kasutada ka Elroni rongipileti ostmisel. Rohkem infot: www.pilet.ee.
Kui sõidukaart on kadunud, tuleb osta uus kaart bussijuhilt. Kaart maksab 2 eurot.

Nõudeliinid ja liini osad
Nõudepeatuste teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatusele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.
Nõudeliinide nimekirja leiad siit: https://transport.viljandimaa.ee/noudeosaga-liinid/

Invatõstukiga varustatud maaliinibussi tellimine
Vedajal on võimalus kasutada kahte invatõstukiga varustatud bussi. Vedaja suunab nimetatud busse maaliinildele tellimuse alusel, mis on esitatud infotelefoni kaudu vähemalt 48 tundi enne bussi väljumist.

Tellimuse esitamiseks:
• helista Atko Bussiliinid AS infotelefonile 43 40 089;
• ütle oma nimi ja kontakttelefon;
• tellimuse kuupäev, liini nr, peatuse nimi ja sõiduplaanijärgne aeg;
• tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

Teenuse osutaja: Atko Bussiliinid AS
Infotelefon: 43 40 089
Infotelefoni tööaeg: 8:00 – 18:00
E-post: viljandi@atko.ee

Sõiduplaanid: www.peatus.ee

Bussiga sõit Viljandimaa avalikel liinidel was last modified: mai 11th, 2022 by kaupo