Bussiga sõit Viljandimaa avalikel liinidel

Ühiskaart
*Viljandimaa Ühiskaart

Viljandimaa bussides annab sõiduõiguse sõidu alustamisel registreeritud Ühiskaart. Ühiskaarti saab osta bussijuhtidelt. Kaardi hinnaks on 2 eurot.
Kui Sul ei ole kaarti, siis väljastab bussijuht paberil pileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.
Sõit maksab 0 eurot.

Seoses koroonaviiruse puhanguga, on loodud bussijuhtide tervise kaitsmise eesmärgil Viljandi linna lähedal sõitvatel liinidel nr 2, 2A, 6, 7, 8, 9 ja 10 bussis sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani, millest tulenevalt ei ole reisijatel võimalik enam bussidesse siseneda esiuksest ja bussijuhid ei väljasta paberil null piletit. Bussiga sõit tuleb valideerida bussi keskel asuvas validaatoris. Teistel Viljandi maakonnaliinidel kus võimalik toimub bussi sisenemine tagumisest uksest ja on ajutiselt loobutud bussijuhtide poolt paberil null piletite väljastamisest ja sõidukaartide valideerimisest.

Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit ja paberil pileti puudumine loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 20 eurot.

Sõidu registreerimisel maaliinidel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse. Linnalähiliinidel (nr 2, 2A, 6, 7, 8, 9, ja 10) ei pea juhti sihtpeatusest teavitama.

Nõudeliinid ja liini osad
Nõudepeatuste teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatusele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.
Nõudeliinide nimekirja leiad siit: https://transport.viljandimaa.ee/noudeosaga-liinid/

Invatõstukiga varustatud maaliinibussi tellimine
Vedajal on võimalus kasutada kahte invatõstukiga varustatud bussi. Vedaja suunab nimetatud busse maaliinildele tellimuse alusel, mis on esitatud infotelefoni kaudu vähemalt 48 tundi enne bussi väljumist.

Tellimuse esitamiseks:
• helista Atko Bussiliinid AS infotelefonile 43 40 089;
• ütle oma nimi ja kontakttelefon;
• tellimuse kuupäev, liini nr, peatuse nimi ja sõiduplaanijärgne aeg;
• tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

Teenuse osutaja: Atko Bussiliinid AS
Infotelefon: 43 40 089
Infotelefoni tööaeg: 8:00 – 18:00
E-post: viljandi@atko.ee

Sõiduplaanid: www.peatus.ee
Ühiskaart: viljandi.pilet.ee

Bussiga sõit Viljandimaa avalikel liinidel was last modified: november 12th, 2020 by kaupo