Busside liikumise skeemid Viljandi linnas

9. okt. 2020

Alates 1. detsembrist avatakse liikluseks Uus tänav ja Jakobsoni tänav muutub tagasi ühesuunaliseks.  Samuti eemaldatakse ühesuunaline liikluskorraldus Kõrgemäe ja Posti tänavalt.

Võrreldes remondieelse Uue tänavaga peavad liiklejad arvestama sellega, et tänav on Allika ja Lembitu tänava vahelises lõigus nüüdsest kahesuunaline ning Uue tänava ja Uueveski tee ristumiskohas on ringristmik. Samuti on muutunud Maramaa bussipeatuse asukoht, mis asub nüüd umbes 80 meetrit bussijaama poole. Need bussiga sõitjad, kes soovivad minna bussijaama, peavad edaspidi väljuma Maramaa peatuses, sest bussijaama juures enam peatust ei ole.

Linnavalitsus palub Uuel tänaval liigeldes olla ettevaatlikud ning teistega arvestavad, sest suur osa teekatte märgistusest on veel puudu.

 

Busside ümbersõit Viljandi linnas alates 13. juulist seoses Uue tänava remondiga

Seoses teetöödega suletakse liikluseks Uus tänav. Kõik seda tänavat kasutavad bussiliinid suunatakse ümber. Viiratsi poolt Viljandisse saabumisel  on Jakobsoni tänav teetööde ajal kahesuunaline ja bussiliinid, mis ei läbi Peetrimõisat sõidavad Jakobsoni tänavat mööda.

  • Uuel tänaval asuvad Kesklinna kooli ja Maramaa bussipeatused viiakse ajutiselt üle Jakobsoni tänavale. Kösti peatus viiakse ajutiselt üle ca 100 meetrit lähemale linna piirile Karja tänava lähedale.
  • Bussiliinid, mis läbivad linnast väljumisel Peetrimõisat, kasutavad peale Kesklinna kooli peatust Uueveski tee asemel Lydia Koidula tänavat ja Mihkel Veske puiesteed.
  • Bussiliinid, mis läbivad Peetrimõisat linna siseneval suunal, sõidavad peale Uueveski tee peatust Ilmarise, Lembitu puiestee ja Endla tänavate kaudu Bussijaama peatusesse ning sealt edasi vastavalt sõiduplaanile. Läbimata jäävad Kesklinna kooli, Maramaa ja Saabuvate busside peatused. Lisandub Bussijaama peatus.

 

Busside liikumise skeemid Viljandi linnas was last modified: november 30th, 2021 by kaupo